Haziran ayı meclis toplantımız 1 Haziran Perşembe günü saat 18:00'da yapılacaktır.

Kapat
YUKARI
MECLİS / / Meclis Gündemi / KASIM 2011 GÜNDEMİ

04/11/2011 (Cuma)

(SAAT: 17:00)


A- Başkan Tarafından Meclisin Açılışı.

B- 2011 Ekim Ayı Meclis Toplantısına Ait Tutanakların Okunup Oylanması.
C- Başkan ve Meclis Üyelerince Verilecek Önergelerin Görüşülmesi.

1- Belediyemizin yerel hizmetlerinin etkin verimli ve hızlı bir biçimde yerine getirilebilmesi için ihtiyaç duyulan, 1  adet 1.1 Benzinli  Panelvan İçecek İkram Aracı, 1 adet 1,3 Benzinli Uzun Şase Kamyonet Yemek İkram Aracı, 1 adet Kapalı Kasa Transit Eurodiesel Hasta Nakil Aracı, 3 adet Açık Kasa Çift Kabin Eurodiesel Kamyonet  araçlarının satın alınması konusunun görüşülmesi.

2- Belediyemiz hizmetlerinin yerine getirilmesinde ihtiyaç duyulan ve 2012 yılında da çalıştırılması düşünülen sözleşmeli personellere ilişkin konuların  görüşülmesi.

3- Belediyemizin’de  hissedarı olduğu tapunun Çiğli İlçesi, Balatçık Mahallesi 27K.1C pafta, 21740 ada ,7 parselde kayıtlı olan 1081,00 m2 lik taşınmazın , Belediyemiz adına satın alınması hususunun görüşülmesi.

4- İlçemiz Harmandalı Mahallesinde 28J-2C, 28K-ID paftada yer alan Park Alanı içersinde kalan kamuya terkli alanda trafo yeri ayrılmasına ilişkin hazırlanan  imar plan değişikliği konusunun görüşülmesi.

5- İlçemiz  Sınırları içerisinde bulunan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi’nin  tüzel kişiliği ve  Ulusal Veri Tabanı’nda A.O.S.B Mahallesi’nde ikamet kaydı bulunmaması sebebiyle 5393 sayılı Belediye Kanununun 9. maddesi hükümleri gereğince mahallenin kaldırılması konusunun görüşülmesi

D-Komisyonlardan Gelen Raporların Görüşülmesi.

1- Bütün Komisyonlarına havale edilen konunun, Mecliste görüşülüp bir karar alınması.(Belediye Başkanlığımızca halen kullanılmakta olan, resmi tanıtıcı amblemimizde bazı değişiklikler yapılması konusunun görüşülmesi.)

2- İmar, Çevre ve Yerel Gündem 21 Komisyonlarına havale edilen konunun, Mecliste görüşülüp bir karar alınması.( İlçemiz sınırları içinde gelecekte oluşacak enerji taleplerinin karşılanabilmesi için yapılan planlamalarda elektrik trafosu yapılması gerekli imar plan değişikliğinin yapılması hususunun görüşülmesi.)

3- Bütçe, Hukuk ve İmar Komisyonlarına havale edilen konunun, Mecliste görüşülüp bir karar alınması. ( Mülkiyeti Belediyemize ait tapunun 21742 ada 5 parselde kayıtlı olan 780,00 m2 lik taşınmazın satışı, kat karşılığı verilmesi,  kat karşılığı verilmesi halinde  oluşacak bağımsız bölümlerin satışı hususunun görüşülmesi.)

4- Bütçe, Hukuk ve İmar Komisyonlarına havale edilen konunun, Mecliste görüşülüp bir karar alınması.( Mülkiyeti Belediyemize ait kat karşılığı ihalesi yapılan 22625 ada 2 parselde bulunan, kat irtifakı sonucu ve sözleşme gereği, Belediyemiz hissesine düşen bağımsız bölümlerin satışı konusunun görüşülmesi.)

5- Sınır Tespit, Mahalle Bölünmesi ve Hukuk Komisyonlarına havale edilen konunun, Mecliste görüşülüp bir karar alınması.(İlçemiz Çiğli sınırları ve planlama sınırımız dahilinde olup, mahalle sınırımız içerisinde yer almayan, üzerinde fiilen konutların yer aldığı, 22662 No’lu imar adasının Atatürk Mahallesi sınırlarına dahil edilmesi konusunun görüşülmesi.)

6- Bütçe, Hukuk ve İmar Komisyonlarına havale edilen konunun, Mecliste görüşülüp bir karar alınması.( İlçemiz Çiğli B. Çiğli Mahallesi, 26 K-IB pafta,22228 ada, 5 parselde kayıtlı 959.00 m2  ‘lik taşınmazın Belediyemiz 2010-2015 yıllarını kapsayan 5 yıllık İmar  Kalkınma Programına eklenmesi konusunun görüşülmesi.)

7- Bütün Komisyonlara havale edilen konunun, Mecliste görüşülüp bir karar alınması. (İbadethane olarak  kabul edilen Cem Evleri için yer tahsisi ile ilgili İmar düzenlenmesi konusunun görüşülmesi.) 

E- Dilek ve Temenniler.

F- Toplantıya Katılmayan Meclis Üyelerinin Mazeretlerinin Oylanması.

G- Bir Sonraki Meclis Toplantı Tarihinin Belirlenmesi.

H- Kapanış

Av.Metin SOLAK

Belediye Başkanı

Güncelleme Tarihi : 21 Ocak 2013 / 15:48:57

MECLİS

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2016 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.