Kurumsal | Başkan

Onur Emrah YILDIZ

1986 yılında Çiğli’de doğdum. Çiğli’de büyüdüm… Çiğli’de öğrendim…

Birçoğunuz gibi, ben de çocukluk hikayelerimi Çiğli’nin sokaklarında yazdım. Yüreğim, tıpkı sizinki gibi, dünden bugüne köklerimi saldığım Çiğli’de ve Çiğli için atıyor.

Eğitim hayatımın büyük bölümü Çiğli’de geçti. İlkokul, ortaokul ve liseyi burada bitirdim. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü mezunuyum.

Gençliğimin ilk yıllarından başlayarak, özgürlük, eşitlik ve adalete dayanan bir siyaset anlayışım oldu. Duvarlarına ‘Bu düzen değişecek!’ yazdığım ilçem için uçsuz bucaksız hayaller kurdum. Cumhuriyet’in tek güvencesi, halkın partisi CHP’nin ideallerinden hiç sapmadan bugünlere geldim. Emeğin ve örgütlü gücün her türlü engeli aşabileceğine olan inancımı hiç kaybetmedim. Bunu da sizlerden öğrendim.

Meslek ve bürokrasi hayatımda üç temel ilkem oldu; “Doğru hedef koymak, ortak çıkarı gözetmek ve çok çalışmak.” Aile şirketimizde başlayan mesleki yolculuğuma, 2012 yılı itibariyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde devam ettim. 2019’da 30 ilçeden sorumlu Dereler Bakım ve Körfez Tarama Şube Müdürlüğü; iki yıl sonra da metropol ilçelerden sorumlu Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulundum.

Üstlendiğim görevler süresince; İzmir’in dört bir yanında olduğu gibi; ilçemde de derelere, yollara, kaldırımlara ve altyapıya dokundum. Daha yaşanabilir bir kent için; köklü çözümler yaratırken de kalıcı ve başarılı projeler yürütürken de belediyenin ve halkın yararını gözettim.

Bugün; sahip olduğum bilgi ve deneyimi aktararak yepyeni bir Çiğli’yi sizlerle birlikte inşa etmeye hazırım. Hepinizin iç sesini duyuyorum. Derdinizi, tasanızı; ilçemizin tüm ihtiyaçlarını biliyorum. Çiğli’nin kaderini değiştirmekte kararlıyım.

Ama, sizsiz olmaz…

Yeter ki güç verin, yeter ki elimi tutun…

Sosyal Medyadan İrtibata Geçin

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022