Kurumsal | Başkan Yardımcıları

Bade VARDAR

9 Temmuz 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’ de tamamladıktan sonra, 2000 yılında Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

2013 yıllında Ege Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi İşletme Bölümünde ve 2023 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kentsel Dönüşüm yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Mezuniyetinden 2014 yılına kadar özel sektörde çalışma hayatını sürdürmüş 2014 yılından itibaren  Konak ve 2019 yılından itibaren Çiğli Belediyelerinde Fen İşleri ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde görev almıştır.

2023 yılı Mayıs ayından itibaren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevini yürütmekte olup 22.11.2023 tarihinden itibaren Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

 

Medet ÇAKAR

Medet ÇAKAR, Malazgirt’te ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve İktisat bölümlerinden mezun oldu.

İş hayatına Malazgirt Belediyesi’nde başlayan Medet Çakar, burada Muhasip, sayman ve Hesap İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Ardından, 2007 yılında Çiğli Belediyesi’nde Mali Hizmetler Müdürü görevine atandı. 2009-2019 yılları arasında Mali Hizmetlerden Sorumlu Çiğli Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2005 yılında Devlet Planlama Teşkilatı’nın Doğu ve Anadolu Kalkınma Programı’na katılarak Eastern Anatolia Development Programı sertifikasını aldı.

Bu program kapsamında Proje Hazırlama ve Mali Koordinatörlük eğitimi aldı. Bu uygulama kapsamında iki projenin Mali Koordinatörlüğünü  yürüttü. Ayrıca, 2007 yılında Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından açılan sınavda Muhasebe Yetkilisi Sertifikasını aldı.

Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde Mahalli İdareler Kamu Mali Yönetimi ve Stratejik Planlama ve Bütçe Harcama sistemi uygulamalarında yer aldı.

 

Tülin KOÇ

İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. İşletme alanında tamamladığı lisans eğitiminin ardından ilk yüksek lisans programını İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm İşletme bölümünde, ikinci yüksek lisans programını ise Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Akademisi ve Siyaset Akademisini başarı ile bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Proje Uzmanlığı ve Bağımsız Proje Değerlendiriciliği eğitimine katılarak “Girişimcilik Eğitim Uzmanı” unvanını elde etti. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin düzenlediği “Onarıcı Adalet” eğitimini başarıyla bitirip, 2018 yılında Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen sınavı kazandıktan sonra Karşıyaka, Menemen, Foça ve Aliağa Cumhuriyet Başsavcılıklarında “Uzlaştırmacı” olarak görev yapmaktadır. İnternational Dublin Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında doktora tez çalışmasını sürdürmektedir.

1992 yılında İzmir’in Konak ilçesinde başladığı yerel yönetimler kariyerinde; İşgaliye Şefliği, Gelir Müdürlüğü, Protokol Müdürlüğü, İktisat İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nde 10 yıl süreyle görev yaptıktan sonra Çiğli Belediyesi’ne atandı. Çiğli Belediyesi’nde de Gelir Müdürlüğü, Hesap İşleri Müdürlüğü, Personel Müdürlüğü ve Satın Alma Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2001 yılında Başkan Yardımcılığına atanarak Çiğli ilçesinin İlk Kadın Başkan Yardımcısı oldu. Hali hazırda Çiğli Belediye Başkan Yardımcılığının yanı sıra İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde Akademisyen olarak görev yapmaktadır.

Siyasi yaşantısına Konak SHP Gençlik Kollarında başladı. İlerleyen süreçte uzun yıllar CHP çatısı altında siyasi faaliyetlerde bulundu. Kadınların siyasetteki varlığını güçlendirmek adına Çiğli’nin tüm mahallelerinde tamamı kadınlardan oluşan “Mahalle Komiteleri” kurdu. 2014 ve 2019 yıllarında Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Genel Merkezin takdirlerini anlayışla karşılayıp örgütün içinde aktif olarak bulunmaya devam etti. 23 yıldır sürdürdüğü Başkan Yardımcılığı görevi ve Akademik hayatı boyunca yerel yönetimlerle ilgili elde ettiği bilgi, birikim ve deneyimlerini; çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Foça ilçesi için hizmete dönüştürme vaktinin geldiğine inanan Tülin Koç, 2024 yılında yapılacak Yerel Yönetimler seçimlerinde Foça Belediye Başkanı Aday Adayı oldu. Evli ve bir erkek çocuk annesi olan Tülin Koç, Foça’nın İsmetpaşa Mahallesi’nde ikamet etmektedir.

EĞİTİMLERİ

Kadın, engelli, yaşlı ve çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, adil ve kaliteli hizmet alabilmeleri için yerel yönetimlere düşen sorumluluklar konusunda katıldığı eğitim ve seminerler şu şekildedir.

 • Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Akademisi (2017)
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi Uzlaştırmacılık Eğitimi (2017)
 • Bahçeşehir Üniversitesi Yerel Yönetimler Akademisi (2016)
 • İstanbul İşletme Enstitüsü Mobbing Eğitimi (2015)
 • İzmir Ticaret Odası Kadın Yönetici Olmak (2014)
 • İstanbul İşletme Enstitüsü Satış ve Pazarlama Teknikleri (2014)
 • Manisa ELGİNKAN Vakfı Hibe Proje Hazırlama Kuralları (2014)
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü Engelsiz Yaşam, Kadın Olmak, Çocuk ve çevre konulu Seminerler ( 2013)
 • Hacettepe Üniversitesi Proje Uzmanlığı Eğitimi (2013)
 • İzmir Parantez Eğitimi Liderlik, Etkili ve Güzel Konuşma, Sorun Çözme Teknikleri, Takım Çalışması, Hafıza Güçlendirme, Etkili Sunuş Teknikleri ve Hızlı Karar Verme Eğitimleri (2013)
 • ODER Otistik Çocukları Tanıyalım, Anlayalım Semineri (2012)
 • ÇEKEV Kadın Dayanışma Eğitim ve Seminerleri (2012)
 • KADER Kadın Adayları Destekleme Eğitim ve Seminerleri (2012)
 • İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Dış Ticaret Eğitimi (2011)
 • İzmir Serbest Muhasebeci Müşavirler Odası Türk Ticaret Kanunu/KOBİ/TFRS Eğitimi (2012)
 • Hacettepe Üniversitesi Proje Bağımsız Değerlendiriciliği Eğitimi (2013)

AKADEMİK SUNUMLARI VE EĞİTİMLERİ

 • İzmir Vali Nevzat Ayaz Lisesi – İzmir Gürçeşme Lisesi – İzmir Şükrü Seher Ergil Lisesi Çevre ve Doğal Kaynakların Korunması (2013)
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm İşletme Fakültesi Genel Turizm Dersi (2012)
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm İşletme Fakültesi Franchise Anlaşmaları (2012)
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mükemmel Liderler ve Zamanın Ruhu (2012)
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Turizm Komitesi Turizmde Tüketici Dengesi (2012)
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sürdürülebilir Turizm İzmir Çiğli İlçesi Kuş Cenneti ve Alternatif Turizm Faaliyetleri (2012)
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset Sosyolojisi ve Felsefe
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Kadının Siyasetteki Konumu
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyasal Liderlik
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Kamu Yönetiminde Etik Anlayışı
 • ELGİNKAN Vakfı Girişimcilik Eğitimi
 • MESOB (Manisa Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği) Girişimcilik Eğitimi
 • İZKEF (İzmir Kent Federasyonu) Girişimcilik Eğitimi
 • SESO (Saruhanlı Esnaf Sanatkarlar Odası) Girişimcilik Eğitimi
 • DEG Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Pazarlama ve Satış Teknikleri

KABUL EDİLEN BİLİMSEL ARAŞTIRMALARI

 • İş Yerinde Mobbing ve Yaasal Korunma Yolları (2018)
 • Franchise Sisteminin Turizm İşletmelerinin Kararlılığına Etkisi (2015)

BİLİMSEL ARAŞTIRMA PROJE (BAP) ÇALIŞMALARI

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi BAP Proje Birimi

Başlangıç Tarihi: 01.04.2013 Bitiş Tarihi:10.02.2015

Proje Amacı: İZMİR AŞIK VEYSEL REKREASYON ALANI (231 Dönüm üzerine kurulmuş bir rekreasyon alanında bölge ve bölge dışından katılımcılar, alanın genel özellikleri, sunduğu aktiviteler ve bunların uygunluğu araştırılmaktadır.

Prof. Dr. Cengiz DEMİR ( Dekan )

Yrd. Doç. Dr. Serkan ÇELİK (Proje Yürütücüsü)

Yrd. Doç. Dr. Özgür Hakan ÇAVUŞ (Proje Yardımcısı)

Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans -Tülin KOÇ (Proje Yardımcısı)

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve İzmir Çiğli Belediyesi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında "Girişimcilik Engel Tanımaz" projesi.

Başlangıç / Bitiş Tarihi: 2013

Proje Amacı: Engelli bireylere Girişimcilik eğitimi vermek ve Engelli istihdamını artırmak.

Proje Koordinatörü: Tülin KOÇ

Proje kapsamında 53’ü Engelli 163 vatandaşa Girişimcilik Eğitimi verildi.

 

Ahmet Taylan KOLAT

 

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022