YUKARI
HİZMETLERİMİZ / Temizlik Hizmetleri

Camii ve Cemevlerini Temizliyoruz

İnsanların toplu olarak bir arada bulundukları ibadethanelerin toplum sağlığı ve genel temizlik açısından önem taşıması nedeniyle, ilçemizdeki 32 cami ve 3 cemevi belediyemiz tarafından rutin olarak temizleniyor.

İnsanların toplu olarak bir arada bulundukları ibadethanelerin toplum sağlığı ve genel temizlik açısından önem taşıması nedeniyle, ilçemizdeki 32 cami ve 3 cemevi belediyemiz tarafından rutin olarak temizleniyor. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan temizlik ekipleri her bir cami ve cemevine her ay düzenli olarak gidiyorlar. Ekipler önce her yeri süpürüyorlar, ardından tüm camlar, tozlu yüzeyler ile tüm avizeleri siliyorlar. Belediyemizin uygulaması cami ve cemevleri yönetimleri ile halkın büyük beğenisini topladı.

 

Yaşlıların Evini Temizliyoruz

Temizlik projesi kapsamında belediyemiz tarafından yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar ile engellilerin evleri düzenli periyotlarla temizleniyor.

Oluşturulan temizlik ekipleri ayda bir yaşlıların evlerine gidiyorlar ve evi baştan aşağı temizleyerek, onların bu anlamdaki önemi bir ihtiyacını karşılıyorlar. Proje için Çiğli’de 65 yaş üstü yaşlıların yaşadığı evler 2 aylık yoğun bir çalışmanın ardından tespit edildi. Temizlik gereçleri olan elektrik süpürgesi, temizlik araç ve malzemelerinin temin edilmesiyle birlikte belediye çalışanlarından üçer kişilik temizlik ekipleri kuruldu. Proje kapsamında 60 hane belirlendi ve belediye ekipleri tarafından zaman geçirilmeden proje hayata geçirilerek, birer birer yaşlıların evleri temizlenmeye başlandı. Yaşlılarımız belediyemizin bu projesinden oldukça memnun olduklarını dile getiriyorlar.

HİZMETLERİMİZ

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : 0232 520 6000 ÇAĞRI MERKEZİ : 0232 935 5535 WHATSAPP : 0538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr
ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2019 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır. | Çiğli Belediyesi Webmail