Haberler tüm haberler

Üniveriste Adayları İçin Çiğli Belediyesi Ve Yaşar Üniversitesi İşbirliği

Üniversiteli olmak isteyen dört milyondan fazla aday için üniversite tercih zamanı başlarken,  Çiğli Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi işbirliğinde öğrencilerin kendilerine en uygun meslek ve üniversiteyi seçmeleri için danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.

Gençlerin üniversiteye yerleşmelerinde sağlıklı sonuçlar elde etmeleri amacıyla Yaşar Üniversitesi ile işbirliği yapan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü gençlere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Tercih süresi boyunca Çiğli Belediye Eğitim Merkezi ÇiBEM’de hem Yaşar Üniversitesi’nin uzmanları hem de belediye eğitim merkezi uzmanları öğrencilere destek olacak. Üniversite adayları hafta içi her gün 8.30-17.30 saatleri arasında 0232 935 55 35 nolu telefonu arayarak randevu alabilirler.

Gümrükçü: “Danışmanlık hizmeti çok önemli”

Başkan Gümrükçü “Gençlerimizin doğru tercih yapabilmeleri, mutlu olacakları bölümlerde eğitimlerini sürdürebilmeleri için ilk etapta iyi bir danışmanlık hizmetini önemsiyoruz. İkinci adım ise çok uzun ve meşakkatli: Mutlu olacakları bir işte çalışabilecekleri bir Türkiye yaratmak. Ama emin olun yaratacağız. Başka çaremiz yok. Şu anda üniversite mezunları üniversite mezunu olmayanlara göre daha zor iş buluyor. Araştırmalara göre mezunların %40’ı işsiz. Mezun olup iş bulabilen kişilerden çok azı kendi mezuniyet alanında iş bulabiliyor. İş bulanların üçte biri asgari ücretle çalışıyor. Bu gidişatı değiştirmek zorundayız. Şimdiden tüm adaylarımıza başarılar diliyorum ” dedi.

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022