Haberler tüm haberler

Madımak Katliamı Çiğli’de Şiir ve Türkülerle Anıldı

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, CHP Çiğli İlçe Başkanlığı tarafından Madımak Katliamının 31. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine katıldı.

Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda gerçekleştirilen anma töreninde, Madımak Katliamında yaşamını yitiren 33 aydın sinevizyon gösterimi, şiir dinletisi ve türkülerle anıldı. Törene Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, CHP Çiğli İlçe Başkanı Erkan Akar, CHP Çiğli İlçe Kadın ve Gençlik Kolları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Başkan Yıldız: “Karanlığın karşısında dimdik duracağız”

Anma töreninde konuşan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “31 yıl önce Sivas’ta yüreğimize düşen ateşin acısını ilk günkü gibi hissediyoruz. Ülkemizin tarihine kara bir leke olarak geçen katliamın yaşandığı o otel Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in de söylediği gibi utanç müzesi olmalı ve olana kadar da mücadelemiz sürecek. Barışa, kardeşliğe ve birlikte yaşamanın önemine inanmış Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları olarak, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen her türlü karanlık girişimin karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Erkan Akar: “33 Canımızı unutmadık, unutmayacağız”

CHP Çiğli İlçe Başkanı Erkan Akar, “2 Temmuz ne yazık ki tarihimize kara bir leke olarak kazınmıştır. Kardeşçe yaşamayı hedeflediğimiz dünyada yaşanan bu olay ile ne yazık ki buna balta vurulmaya çalışılmıştır.  İnsanlık tarihinin bu kara lekesi 31 yıldır yüreğimizde bir yara olarak durmadan büyümektedir. Sivas’ta yaşananları asla unutmayacağız. Katliamı bir kez daha lanetliyor ve yaşamını yitiren aydınlarımızı saygı ile anıyoruz. Şair ne güzel söylemiş; ‘kalbin varsa Türkü yakarsın kalbin yoksa insan yakarsın’ aydınlarımıza buradan selam olsun” dedi.

5 Temmuz 2024 08:28:09

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022