Haberler tüm haberler

Çiğlili Kadınlar Dijital Mecraya Adım Atıyor

Çiğli Belediyesi, kadınların yeni medya ortamını etkin bir şekilde kullanması ve içerik okuması yapabilmesi amacıyla Dijital Okuryazarlık semineri düzenledi.

Kadınlara yönelik hayata geçirdiği hizmet ve projelerle adından sıkça söz ettiren Çiğli Belediyesi, son olarak kadınların yeni medya ortamını doğru ve verimli kullanabilmesi amacıyla Dijital Okuryazarlık semineri gerçekleştirdi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve iki gün süren seminere Çiğlili kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Kadın Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen seminerde yeni medya ortamında ulaşılabilecek hizmetlerle ilgili teorik ve pratik eğitimi verildi. Yeni medya ortamının taşıdığı risk ve tehlikeler hakkında bilgilendirme de yapıldı.

Başkan Gümrükçü: “Hedefimiz: her alanda güçlü kadın”

Kadınlara yönelik başlatılan dijital okuryazarlık eğitimi hakkında değerlendirmelerde bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Yeni medya ortamının insan hayatına sağladığı kolaylıklardan Çiğlili kadınların da yararlanması adına Dijital Okuryazarlık semineri düzenledik. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz öncülüğünde gerçekleştirilen seminerde, kadınların yeni medya ortamını bilinçli olarak kullanabilmelerine yönelik bilgilendirmeler yapıldı. Kadınların ilgisi bizleri mutlu etti. Çiğli Belediyesi olarak, kadınların hayatın her alanında güçlü bir şekilde yer alması adına hizmet ve projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022