Haberler tüm haberler

Çiğli’de Cemevleri İbadete Hazır

Çiğli Belediyesi tarafından, vatandaşların Muharrem Ayında ibadetlerini steril bir ortamda yapmalarını sağlamak amacıyla ilçedeki Cemevlerinde detaylı temizlik çalışması yapıldı.

Çiğli Belediyesi, 9 Ağustos Pazartesi günü (bugün) başlayacak olan Muharrem Ayı öncesinde hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Küçük Çiğli, Harmandalı ve Güzeltepe Cemevlerinin; ibadet alanı, kütüphane, dinlenme odası, bahçe, mutfak ve tuvalet gibi ortak kullanım alanlarını dip bucak temizledi. Covid-19 salgınına karşı tedbir amaçlı dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi. Küçük Çiğli Cemevinin önünde yer alan heykellerin tamirat ve boyama işlemleri de yapıldı.

İhtiyaç sahiplerine gıda desteği

Gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının yanı sıra Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından on iki gün boyunca Cemevi yönetimlerinin belirleyeceği ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi desteğinde bulunulacak.

Başkan Gümrükçü: “Cemevleri ibadete hazır”

Toplum sağlığını korumak adına ibadethanelerde temizlik çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla ilçemizdeki Cemevlerinde temizlik çalışmasında bulunduk. Ortak kullanım alanlarını dip bucak temizledik. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla gidip ibadetlerini yerine getirebilirler. Bu vesileyle tutulacak oruçların kabul olmasını diler, Muharrem Ayının tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim” dedi. 

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022