Haberler tüm haberler

Çiğli’de Büyük Temizlik Hareketi Başladı

Çiğli Belediyesi, hali hazırda devam eden temizlik çalışmalarına destek amaçlı planladığı Büyük Temizlik Hareketine Atatürk Mahallesi’nden start verdi.

Çiğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün koordine ettiği çalışmalara Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri destek verdi. Günün ilk saatlerinde eş zamanlı olarak sahaya çıkan ekipler; budama, kosa, sokak temizliği, konteyner yıkama ve konteyner dezenfekte çalışmalarında bulundu. Atatürk Büstü ve Türk Bayrağı’nın olduğu alanın çevre düzenlemesi ve çiçeklendirme çalışması tamamlandı. Ayrıca incelemeler sırasında eskiyen ve kullanılamaz durumda olduğu tespit edilen çocuk oyun, fitness ve dinlenme gruplarının bakım ve onarım çalışmaları da yapıldı. Temmuz ve Ağustos Ayı boyunca devam edecek çalışmaların bir sonraki adresi, 29 Haziran Cumartesi günü Evka 5 Mahallesi olacak.

Başkan Yıldız’dan çalışmalara destek

Ekipler ile birlikte sahaya çıkan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, süpürge ve faraşı eline alarak temizlik çalışmalarına destek verdi. Çalışmaların ikinci bölümünde birim müdürleriyle birlikte incelemelerde bulunan Başkan Yıldız, karşılaştığı vatandaşların talep ve şikayetleriyle ilgili de anında işlem yaptırdı.

“Sorunları anında çözeceğiz”

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yıldız, “Mahallerimizle ilgili tespit ettiğimiz temel temizlik sorunlarını kökten çözmek için planlamamızı yapıp, vakit kaybetmeden sahaya çıktık. Atatürk Mahallesi’nde sokak temizliğinden moloz toplamaya, kosa temizliğinden ağaç budamaya, konteyner temizliğinden oyun, fitness ve oturma gruplarının onarılmasına kadar elimizin değmediği bir yer bırakmadık. İki ay sürecek olan bu destek temizlik çalışmalarımıza 29 Haziran Cumartesi günü Evka 5 Mahallerimizde devam edeceğiz. Temizlik sorununu ilçemizin gündeminden çıkarmak ve komşularımıza temiz, huzurlu ve güvenilir yaşam alanları sunmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte de muhtarlarımızla koordinasyon içerisinde olup, sorunları ertelemeden ve biriktirmeden anında çözüme kavuşturacağız” diye konuştu.

28 Haziran 2024 11:17:04

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022