Haberler tüm haberler

Çiğli'de “19 Mayıs Öykü Ödülü”nün Kazananları Açıklandı

Çiğli Belediyesi tarafından, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında liseler arasında düzenlenen "Gençlik ve Bağımsızlık" temalı öykü ödülünün kazananları belli oldu.

Çiğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce gençleri edebiyata yönlendirmek ve yazım dünyasına özgün eserler kazandırmalarını sağlamak adına 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yıl dönümü anısına liseler arasında düzenlenen “Gençlik ve Bağımsızlık” temalı öykü ödülünün kazananları açıklandı. Dilge Güney, Güzin Öztürk, Nalan Yılmaz, Yusuf Çağlayan ve Nevzat Süer Sezgin’in seçici kurul üyeliğini yaptığı öykü ödülünün birinciliğini “Özgürlük Yolu" öyküsüyle Irmak Dertsiz, ikinciliğini “Gözlerindeki Umut" öyküsüyle Derin Bıçakkıran, üçüncülüğünü ise “Nesil” isimli öyküsüyle Naz Nehir Değer elde etti.

Başkan Gümrükçü: “Destek bizden, üretim gençlerden”

Gençlerin düşüncelerini ve hayal gücünü ortaya koyabilecekleri her türlü ortamı sağlamak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Gümrükçü, “Gençlerimizin Edebiyattan uzak kalmamaları için projeler üretiyoruz. Son olarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl dönümü anısına öykü ödülü düzenledik. Seçici kurulunu çok değerli isimlerin oluşturduğu bu etkinliğimize gençlerimiz büyük ilgi gösterdi. Özgün ve yaratıcı eserler ortaya çıktı. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin; tarihini bilen ve hür iradeleriyle fikirlerini ortaya koyabilen bireyler olarak yetişmesi adına her zaman destekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi.

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022