Haberler tüm haberler

Çiğli Belediyesi’nden Sağlıkta Engelleri Aşan Hizmet

Çiğli Belediyesi, hasta nakil ambulansı ve uzman sağlık personelleri eşliğinde yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlara ulaşım desteği sunuyor.

Destek sağlık hizmetlerini kesintisiz sürdüren Çiğli Belediyesi, rahatsızlıkları nedeniyle kendi imkanlarıyla hastaneye gidemeyen yurttaşlara Hasta Nakil hizmeti sağlıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen uygulama kapsamında, ambulans ile nakil ihtiyacı olan vatandaşların başvuruları uzman ekipler tarafından değerlendiriliyor. Yapılan değerlendirmeler sonrasında hasta nakil ambulansıyla taşınması uygun olan vatandaşların ev ve sağlık kuruluşu arasındaki nakli gerçekleştiriliyor.

Engelli vatandaşlara özel ulaşım desteği

Çiğli’de ikamet eden ve acil tıbbi müdahaleye ihtiyacı olmayan engelli vatandaşların nakil işlemleri için de Engelli Nakil Ambulansı hizmet veriyor. Yürüme güçlüğü çeken vatandaşlar evlerinden alınarak randevu aldıkları sağlık kuruluşlarına götürülüp, tedavi sonrası tekrar evlerine bırakılıyor. Engelli Nakil Ambulansına ihtiyaç duyan vatandaşlar hafta içi 08.30 ile 17.30 saatleri arasında 0232 935 5522 (4124-4129) numarasından; hasta nakil ambulansından yararlanmak isteyen vatandaşlar ise 0232 935 5535 (4129-4124) numaralı hattan randevu oluşturabiliyor.

Başkan Yıldız: “İhtiyaç duydukları an bir telefon yakınındayız”

Hasta nakil hizmeti hakkında açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Çiğlili komşularımıza sağlıklı bir yaşam sunmak adına destek sağlık hizmetlerimizi çeşitlendirerek sürdürüyoruz. Bunların başında da hasta nakil hizmetimiz geliyor. Özellikle yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlarımızın tedavi süreçlerinin sekteye uğramaması için özveriyle çalışıyoruz. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, belediyemize başvuruda bulunan vatandaşlarımızın nakil planlamasını yapıyor. Nakil sırasında uzman sağlık personellerimiz de hazır bulunuyor. İhtiyaç duydukları her an yurttaşımızın bir telefon kadar yakınında olacağız, kimseyi yalnız ve çaresiz hissettirmeyeceğiz” diye konuştu.

5 Temmuz 2024 08:28:36

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022