Haberler tüm haberler

Çiğli Belediyesi’nden 8 Mart’a Özel Açılış

Çiğli Belediyesi, Şirintepe Mahallesi’nde projelendirdiği Kadın Dayanışma Merkezini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlediği törenle hizmete açtı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle törende müzik ve eğlence aktivitelerine yer verilmedi.

Başkan Utku Gümrükçü öncülüğünde kadınların eşit hak ve özgürlüklere sahip olmasını sağlamaya yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Çiğli Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde önemli bir projeye daha imza attı. İçerisinde hobi ve meslek edindirme kursları ile psikolojik ve hukuki danışmanlık hizmetlerinin verileceği Şirintepe Kadın Dayanışma Merkezi'nin açılış töreni sivil toplum kuruluşları, dernekler, kadın muhtarlar, kadın meclis üyeleri ve Çiğlili kadınların katılımıyla gerçekleştirildi.

Başkan Gümrükçü: "Güçlü Kadın Güçlü Türkiye”

Kadınların eşit hak ve özgürlükler mücadelesine destek olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Gümrükçü, “Kadınlara yönelik toplumun her alanında artarak devam eden ayrımcılık ve şiddet olayları ülkemizin çözüme kavuşturulması gereken sorunlarının başında geliyor. Bu noktada kadın-erkek eşitliğini benimsemiş tüm yurttaşlarımıza önemli sorumluluklar düşüyor. Çiğli Belediyesi olarak, bizler sosyal hayatta, eğitimde, yönetimde, üretimde ve istihdamda kadın-erkek eşitliğini sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son olarak, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz aracılığıyla yürüttüğümüz hizmetlerin ulaşılabilirliğini kolaylaştırmak amacıyla Şirintepe Mahallemizde Kadın Dayanışma Merkezi’ni hizmete açtık. Ülkece zorlu günlerden geçiyoruz. Acımız büyük. Bundan dolayı görkemli bir açılış töreni yapmadık. Dayanışma merkezimizde kadınlar için kurs ve seminerler düzenleyeceğiz. Etkinliklerimize katılan kadınlar çocuklarını aynı merkezdeki kreşimize bırakabilecekler. Egekent ve Evka-2 başta olmak üzere diğer mahallelerimizde de hayata geçirmeyi hedeflediğimiz bu proje ile kadın ve çocuklara yönelik hizmetlerimizi çeşitlendireceğiz. Kadınların hayatın her alanında güçlü ve aktif olduğu, fikirleri ve ürettikleriyle topluma öncülük edeceği bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Bu vesileyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Muhtar Koçak: “Kadın ve çocuklar için kıymetli bir proje”

Açılış töreninde konuşan Şirintepe Mahallesi Muhtarı Binali Koçak, “Mahallemizde hayata geçirilen bu projeden dolayı mutluyuz. Kadınların ve çocukların sosyalleşmesi açısından oldukça kıymetli bir çalışma. Belediye Başkanımız Sayın Utku Gümrükçü başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mahallemiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022