Haberler tüm haberler

Başkan Yıldız’dan Haziran Ayı Meclisinde Mali Disiplin Vurgusu

Çiğli Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının birinci birleşimi Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız idaresinde gerçekleşti.

Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısının birinci birleşimini oluşturan gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Başkan Onur Emrah Yıldız, Çiğli Belediyesi’nin hali hazırda devam eden hizmetleri ve merak edilen konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Yıldız: “Sasalı ve Kaklıç'ta teyakkuzdayız”

Sasalı ve Kaklıç Mahallelerinde başlattıkları hizmet seferberliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yıldız, “Göreve gelir gelmez, uzun yıllardır yeterli hizmeti alamamış mahallelerimizde incelemelerde bulunduk. Eksikleri ve ihtiyaçları yerinde tespit ettik. Zaman kaybetmeden çalışmalara başladık. Sasalı ve Kaklıç’ta bu mahallelerimiz arasında yer alıyor. Çevre düzenlemesi, kaçak molozla mücadele, yeşil alan ve ilaçlama çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. İlgili konularla ilgili Büyükşehir Belediyemizle sürekli iletişim halindeyiz. İki mahallemizin ihtiyaçlarını gidermek ve burada yaşayan komşularımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz” diye konuştu.

“Mali tablomuz düzeliyor”

Çiğli Belediyesi’nin borçları ve işçilerin alacakları hakkında da bilgi veren Yıldız, “Her Belediye Başkanının bir yönetim tarzı vardır. Önümüzdeki beş yılda Çiğli’de ‘ben yaptım oldu’ anlayışı söz konusu olmayacak. İyi bir planlamamız var. Bu planlama doğrultusunda atacağımız adımlarla mali disiplini sağlamaya başladık. Borç durumumuzla ilgili ciddi bir sıkıntımız bulunmuyor. Mesai arkadaşlarımızın maaşlarını bugünden itibaren düzenli ödeyecek konuma geldik. Sadece bir şirketimizde geçen ay gecikme oldu. Mesai arkadaşlarımızın maaşlarını bir aksilik olmazsa bu ay bayramdan önce ödeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

4 Haziran 2024 09:04:28

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022