Haberler tüm haberler

Başkan Yıldız Engelli Anneleri İle Buluştu

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, Anneler Günü kapsamında Çiğli Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği engelli anneleri ile kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.

Başkan Yıldız ve Eşi Gamze Yıldız, etkinlikte masaları teker teker gezerek özel çocuklar ve anneleri ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Konuşmasında her daim engelli bireylerin yanında olacağının sözünü veren Yıldız, “Çiğli’de yaşayan özel kardeşlerimiz bize emanet. Çiğli Belediyesi emrinize amadedir bunu böyle bilmenizi istiyorum” dedi.

Başkan Yıldız: “Bir gün değil her gün yanlarında olacağım”

Her zaman engelli vatandaşların yanında olacağının sözünü veren Başkan Yıldız, “Engelli annelerimizi sadece yılın bir günü değil her an hatırlamalı ve onların yanında olmalıyız. Belediye başkanı olarak tek görevim park bahçeleri, otları ve yolları temizlemek değil; vatandaşlarımızın ve özellikle engelli bireylerimizin yanında olmak da benim asli görevim. Onların yanında olacağıma namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum” diye konuştu.

“Özel kardeşlerimiz ve aileleri bize emanet”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özel Özel’in belediye başkanlarına engellilerin yanında olmaları talimatı verdiğini ve kendisinin de bunu gerçekleştirdiğini dile getiren Yıldız, “Sayın Genel Başkanımızın Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarından bir isteği oldu; kendisi bize ‘Nerede bir dar gelirli, yoksul ya da engelli bir birey varsa işinizi gücünüzü bırakacaksınız ve orada olacaksınız’ dedi. Genel Başkanımızın bu vizyonunu biz de şiar edinerek her daim burada sizlerle beraber olacağız. Engelli ve özel kardeşlerimizin her zaman yanında olacağıma söz veriyorum. İyilik iyidir. Çiğli’de yaşayan özel kardeşlerimiz bize emanet. Çiğli Belediyesi emrinize amadedir, bunu böyle bilmenizi istiyorum” ifadelerini kullandı.

Gamze Yıldız’dan annelere el emeği hediye

Etkinlik sonrası Gamze Yıldız, kahvaltıya katılan annelere içerisinde dikiş seti ve kadın kursiyerlerin el emeği ile işlediği flamingo desenli çantaların bulunduğu hediye paketlerini armağan etti.

10 Mayis 2024 15:24:48

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022