YUKARI
Haberler / Başkan Gümrükçü'den Çiftlere "Mutlu Aile Sözleşmesi"

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sürpriz yaparak katıldığı nikah töreninde evlenen çiftin Mutlu Aile Sözleşmesini imzalamasına öncülük ederken, hazırlattığı "Mutlu Aile Güçlü Toplum İçin Haklarımız" isimli kitapçığı da çifte hediye etti. 

Çiğli Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün aile hayatında kadın-erkek eşitliğini sağlamak amacıyla hazırladığı Mutlu Aile Sözleşmesi, hayatlarını Çiğli'de birleştiren çiftler tarafından imzalandı. Bu sözleşme kapsamında çiftler, aile içerisinde sevginin, saygının, hoşgörünün, empatinin ve eşitliğin daim olacağı bir gelecek için birbirlerine verdikleri sözü nikah törenlerinde Mutlu Aile Sözleşmesine imza atarak belgeledi. 

İstanbul Sözleşmesi’ne vurgu
Evlilik yaşantısında kadınlar başta olmak üzere çiftleri anayasal haklarıyla ilgili bilgilendirmek adına hazırlanan ve içerisinde bulunan barkodla İstanbul Sözleşmesi’ne de ulaşabilecekleri "Mutlu Aile Güçlü Toplum İçin Haklarımız" isimli kitapçık da verildi.

Başkan Gümrükçü: “Mutlu aile, mutlu toplumun temelidir”
Gülümseyen Çiğli hedeflerine mutlu aileler yaratarak ulaşabileceklerinivurgulayan Başkan Gümrükçü, “Göreve gelirken kendimize önemli bir hedef koyduk. Çiğli’yi gülümseyen insanların kenti yapacağız dedik. Bu noktada, çalışmalarımıza toplumun temel yapı taşı olan ailelerimizden başladık. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz aracılığıyla geniş kapsamlı bir çalışma başlattık. Aile içerisinde yaşanan sorunların sebeplerini tespit ettik ve çözüm yolları belirledik. Bu çalışmalarımızı, hayatlarını Çiğlimizde birleştiren çiftlerimizle paylaşıyoruz. Kadınlara, aile çatısı altında sahip olduğu anayasal haklarla ilgili bilgi veriyoruz. Çiftlerin birbirlerine verdikleri sözleri bir kez de bizlerin huzurunda Mutlu Aile Sözleşmesine imza atarak belgelemelerini sağlıyoruz.İstanbul Sözleşmesi önemli bir kazanımdır. Sözleşme hem yaşatır hem de ailenin mutluluğuna mutluluk katar” dedi. 


8 Ekim 2020 17:07:16

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : 0232 520 6000 ÇAĞRI MERKEZİ : 0232 935 5535 WHATSAPP : 0538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr
ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2019 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır. | Çiğli Belediyesi Webmail