Çiğli Arama Kurtarma

Bazı hizmetler vardır yaparken kendinizi değerli, saygın ve daha insan hissettiğiniz… Bende ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA BİRİMİNİ hayata geçirirken böyle hissettim. Felaketler yaşamın bir parçası ve hangi zamana denk geleceğiyse bir an meselesi! Ancak; bir yardım çığlığına koşacak profesyonel yardım eli için, henüz şansımız var. Var olmaya çalışan her canlı için yaşam hakkı kutsaldır ve buna harcanmış her çaba, takdire değer mutlulukların en büyüğüdür.

24 kişilik profesyonel bir kurtarma biriminin yanı sıra, halkımızın da bu projeye gönüllü katılımını bekliyoruz. Bu girişim hepimizin gerçek bir duyarlılık sınavıdır. Çiğli’nin bu duyarlılıklarla yoğrulmuş, bilinci engin insanlarla dolu olduğunu biliyorum. Güçlü duygularımız, bize özel hassaslıklarımız var; bizleri bir arada tutan ve hep daha iyi olmaya zorlayan… İşte: Her şey insanı sevmekle, onu korumakla başlar ilkesinden yola çıkarak, bu hayati projeye sizinde bu duygularla sahip çıkmanızı istiyorum.

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA BİRİMİ ve ÇİĞLİ ARAMA KURTARMA GÖNÜLLÜLERİ bu hayalimizin bir sonucudur.

Aramızda felaketlerle sarsılan, yıkılan, hatta yok olan aileler oldu. Varto depremiyle yaşanan göç, dere yatağının taşmasıyla oluşan sel felaketi, yangınlar bunlardan birkaçı… Allah’tan dileğim bu büyük felaketler ve acılar bir daha yaşanmasın… Arama kurtarma çalışmalarına ihtiyaç duyulmasın...

YAŞAM DESTEK PROJELERİMİZİN en önemlisi olan bu proje,Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Unutmayalım...

Felaket bölgesine ilk önce kurtarma ekipleri, asker, polis; yani sorumluluk alanı devlete ait çalışanlar gelmez! Gelemez… Bu aciliyetleri bürokratik engellere takılır. Nedir mi bu engeller?

Asıl felaket işte bu arada yaşanır. Bu yüzden bilmek, bir felaketin sonucundaki değişimi başlatır.

İlk önce yağmacılar gelir. Ardından organ mafyası, sonrasında tecavüzcüler ve hırsızlar gelir.Her an, bir cinayet korkusu bırakır bu sessiz kalıntılara belki bir can daha cehennem karanlığı molozlara hapsedilir.Bilmemek büyük bir umutsuzluktur içimizde

O YÜZDEN:

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022