+
YUKARI
PROJELER / Tamamlanan Projeler / Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı
Egekent girişinde bulunan Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı için üniversite işbirliğinde hazırlanan projeler arasından seçilen projenin uygulanması için çalışmalara başlandı.

Çiğli Belediyesi ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü işbirliğinde Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı için hazırlanan projelerden en uygun olanı seçildi ve temeli yoğun katılımın olduğu törenle atıldı.

Egekent girişinde 30 bin metrekarelik eğimli alanda 1994 yılında yapılan Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı yeni ve modern projesiyle bölge halkına çok daha fazla hizmet verebilecek.

Birçok ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanan parkın 15 bin metrekarelik kısmı yeşil alan olarak bırakılacak.

Alanda çeşitli etkinliklerin yapılabileceği kulis ve soyunma odalarının bulunduğu bin 500 kişilik ve 120 kişilik iki adet amfi tiyatro, 855 metrekarelik Parkın meydanında , 6 kademeli kaskatlı havuz, iki katlı kafeterya, engelli çocuklar için ayrı olmak üzere farklı alanlarda çocuk oyun alanları yapılacak.

Seyir ve asansör kuleleri olacak

Parkta ayrıca, bölgenin eğimli bir alanda olmasından dolayı engelli, yaşlı ve bebek arabaları için farklı yükseklikte iki adet asansör bulunacak. Asansör etrafına da manzara seyretmek isteyenler için de seyir alanları yapılacak. Ayrıca spor yapmak isteyenler için 3 adet tenis kortu ile basketbol ve voleybol sahaları unutulmadı. Piknik yapmayı tercih edenler için de 2 bin 500 metrekarelik alanda, 270 kişinin aynı anda yararlanabileceği büfe, barbekü, lavaboların bulunduğu piknik alanı planlandı. Projede ayrıca 5’i engelli olmak üzere 100 aracın park edebileceği otopark da bulunuyor.

Projeler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.