+
YUKARI
Haberler / Öğrencinin Başarısında Ailenin Rolü

Çiğli Belediyesi ile İncivak tarafından her ay düzenlenen söyleşiler kapsamında yapılan “Öğrencinin başarısında ailenin etkin rolü” söyleşisine yoğun ilgi yaşandı. Yazar Nur Eda Kasap Süslü, anne işi çözümler başlığı altında ailenin çocuğa yaklaşımıyla ilgili düşüncelerini aileler ve öğrencilerle paylaştı. Söyleşide sınav kaygısı, anne-baba tutumları, sorumluluk, başarı-başarısızlık, stres, hafıza gibi konular üzerinde duruldu. Hemen her öğrencinin yoğun sınav stresi yaşadığının altını çizen Süslü şöyle konuştu; “Sınav dönemlerinde öğrencilerde ‘ya kazanamazsam’ kaygısı oluşuyor. Çocuğu dinlemek gerekiyor.  Duymalı, işitmeli kulak verilmeli. Çocuğa dozunda sorumluluk yüklenmeli. Güvenmeli ve baskı yapmadan desteklenmeli. Çocuğunuzun kapasitesi hakkında gerçekçi ve kabullenici olun, eleştiri yapın ama suçlamayın. Çocuğunuzun hayatında dozunda stres gereklidir. Öte yandan çocuğunuzun hayatındaki 3T olan televizyon, telefon ve tablete de kesinlikle kısıtlama getirin.”
Canlı performanslarla da desteklenen söyleşinin sonunda Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, yazar Nur Eda Kasap Süslü’ye teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.