+
YUKARI
Haberler / Öğrencilerden Ağaçlandırma Kampanyası

Çiğli’de iki lisenin öğrencileri bir araya gelerek örnek bir projeye imza attılar. Daha yeşil bir Çiğli için yola çıkan gençler ağaçlandırma kampanyası başlattılar. Öğrenciler Çiğli Belediyesi’nin temin ettiği fidanlarla yeşil Çiğli oluşmasına katkıda bulundular.
Çiğli Yıldız Tınas İzmiroğlu Anadolu Lisesi ile Çiğli Fen Lisesi öğrencileri “Yeni bir birey, yeni bir umut” başlıklı çalışmalarıyla daha yeşil bir Çiğli için oluşturmak için ağaçlandırma projesi hazırladılar. Projeye imza atan öğrenciler Elif Atıcıoğlu, Kemal Akgül, Beyza Bay, Umut İnce, Dilay Arslan ile Zeynep Gülesin, arkadaşları, okul yönetimi ve öğretmenleriyle birlikte ağaçlandırma alanı olarak kendilerine gösterilen Evka 6 İlkokulu yanında Çiğli Belediyesi’nin temin ettiği fidanları diktiler.
BAŞKAN ARSLAN FİDAN DİKTİ
Öğrencilerle birlikte fidan diken Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, öğrencilerin yaşadıkları kente duyarlı olmasının önemini vurguladı. Başkan Arslan, “Doğamızı korumak geleceğimizi korumaktır. Yeşil çalışması çevre kirliliğine de bir duyarlılıktır. Projenin tüm ülkemize yayılması gerektiğini düşünüyorum.  Öğretmenlerimizin öğrencileri yeşil ve orman sevgisiyle büyütmesini önemsiyorum.  Ağaç yaşken eğilir bu nedenle öğrencilerimiz de bu tür hassasiyetin erken oluşması gerekiyor. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Biz de Çiğlimizin temiz tutulması ve yeşil olması konusunda duyarlıyız. Güzel ir çalışmaya imza atıldı” diye konuştu.

 

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.