+
YUKARI
Haberler / Güzeltepe Ortaokulu’dan Suyun Yolculuğu

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen “Bilim Kahramanları Buluşuyor - FLL Hydrodinamics: Suyun Yolculuğu” Türkiye turnuvalarına Çiğli Güzeltepe Ortaokulu da katılıyor. Projede görev alan 7. sınıfta okuyan 10 öğrenci, Okul Müdürü Gürbüz İlhan ile Proje Koordinatörü Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Nihal Demir Çoban, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı ziyaret etti.

Çiğli’deki okulların başarılarının kendilerini gururlandırdığını belirten Başkan Hasan Arslan, “Öğrenci ve öğretmenlerine başarılar diliyorum. Okullarımızın da bu tür projelerde başarılar elde etmesini önemsiyoruz. Belediye olarak sizlerin yanındayız ve gereken tüm desteği vereceğiz” diye konuştu. Okul Müdürü Gürbüz İlhan da “3 yıldır bu turnuvalara katılıyoruz. Önemli ödüller aldık bu süreçte. Robotik sınıfı bizim için çok değerli. Günümüzün eğitim sistemi içinde kendine önemli yer bulan kodlamayı önemsiyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin gelişimlerine dö enmli katkı sağlıyoruz. Ayrıca öğrencilerimiz meslek seçimlerini şimdiden belirleme şansına sahip. Bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz şimdi robot yapıp kodlama yapıyorlar. Programları öğreniyorlar. 4 Mart 2018 tarihinde yapılacak İzmir turnuvalarından yine önemli bir başarı ile dönmek istiyoruz” diye konuştu.

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.