+
YUKARI
Haberler / Eserler Göz Kamaştırıyor


Çiğli Belediyesi tarafından verilen görsel sanatlar kurslarında kursiyerlerin ürünleri göz kamaştırıyor.  Ekim ayında başlayan ücretsiz ve birbirinden güzel eserlerin ortaya çıktığı kurslara büyük ilgi yaşanırken, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan kursiyerleri sık sık ziyaret ediyor.
Çiğli Belediyesi Kültür Müdürlüğü Ekim ayında tiyatro, görsel sanatlar ve el nakışları branşlarında ücretsiz kurslar başlattı. Yoğun ilgi gören görsel sanatlar kurslarında bu yıl 3 boyutlu pano, resim, ahşap boyama ve seramik branşlarında eğitim veriliyor. Resim ve El Sanatları Öğretmeni Martıgül Kalkan tarafından verilen eğitimlerde kursiyerler Mayıs ayına kadar alacakları eğitim sırasında birçok eser yapacak ve yılsonunda ürünlerini sergileyecekler.
3 yılda 765 kursiyer
Her yıl farklı branşlarda çeşitli sanat kursları açtıklarını belirten Başkan Arslan, göreve geldiği günden bu güne 14 branşta 765 kişinin sanat kurslarına katıldığını söyledi. Görsel sanatlara Çiğli halkının ilgi gösterdiğini belirten Başkan Arslan şöyle konuştu; “Resim ve güzel sanatlar alanlarında hayallerine ulaşmak isteyen herkes için güzel bir fırsat sunduk. Resim kurslarımızın yanında el nakışları kurslarımız da var. İsteyen herkesin katılım sağlayabilmesi için kurslarımızı ücretsiz yaptık. Hemen her yaştan kursiyerimiz var. Konservatuvara hazırlanmak isteyen gençlerimiz de aramızda. Fiziki olduğu kadar sanatsal ve kültürel hizmetlere önem veriyoruz. Kurslarımızdan yararlanmak isteyenleri bekliyoruz.”
Çiğli Belediyesi’nin 3 yıl içinde açtığı kurslar: ahşap boyama, alüminyum folyo rölyef, yağlıboya resim, seramik, 3 boyutlu pano, kat-ı, çocuklar için resim kursu, güzel sanatlar lisesine hazırlık, güzel sanatlar fakültesine hazırlık, karakalem resim, kabak süslemeciliği, heykel, kitre bebek yapımı, deri tasarımı.

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.