+
YUKARI
Haberler / Diplomasiye Genç Bakış

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenip finanse edilen “ Diplomasiye Genç bakış” projesi kapsamında bir araya gelen gençler Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı ziyaret etti.  Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Ege Bölge toplantısında, uluslar arası projeler yürüten gençlik kuruluşlarının Türkiye’nin yurtdışındaki tanınırlığına ve kamu diplomasisi çalışmalarına katkı sağlamaları konusunda gençlerin daha aktif rol almaları konuları görüşülecek. Foça’da gerçekleştirilecek ve 4 gün sürecek çalıştaya katılacak 20 genç programına Çiğli’den başladı. Gençler önce Başkan Hasan Arslan ile görüşerek, yerel yönetimler ve Çiğli hakkında bilgi aldı. Gençler çalıştay boyunca diplomasi konusunda Türk ve yabancı konsolos ve akademisyenler tarafından bilgilendirilecek.
Tanıtım önemli
Çiğli, İzmir ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayacak projelere destek olduklarını belirten Başkan Hasan Arslan, “Ülkemizin en iyi tanıtacak kişiler gençlerimizdir. Diplomasiyi ve kültürü öğrenmeleri önemli. Bu konuda başlayan çalışmaları biz de AB birimimiz kanalıyla destekliyoruz. Belediyemizin içinde olduğu çok sayıda AB projesi var. Farklı kültürleri tanımak ve kendimizi anlatmak adına yapılan bu çalışmaları sürdürme konusunda kararlıyız. Bu çalışmada da 20 gencimiz diplomasi konusunda aktif bir çalışma ortamına girdiler. Ülkemizi, bölgemizi ve ilçemizi  en iyi biçimde tanıtacaklarına inanıyorum” dedi.

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.