+
YUKARI
Haberler / Dersimiz Hayvan Sevgisi

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, anaokulu öğrencilerine hayvan hakları ve hayvan sevgisini eğlendirici ve eğitici bir seminerle anlattı.

 Çiğli Belediyesi’nin hayvanları koruma ve hayvan sevgisini aşılama konularında yürüttüğü çalışmalar bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Sokak hayvanlarına yönelik Çiğli Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü barınma, aşılama, kısırlaştırma ve tedavi edici hizmetlerin yanı sıra; hayvan hakları ve hayvan sevgisi konularında çocukların eğitimi devam ediyor. Çiğli Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü binasında, anaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, öğrencilere sokak hayvanlarını koruma, sahiplenme, onlara kötü muamele etmeme konularında soru cevap şeklinde eğlenceli bir sunum gerçekleştirdi.

Başkan Arslan: “Hayvanları Korumalıyız”

Başkan Hasan Arslan, dünyadaki biyolojik yaşama katkıları çok büyük, sevimli ve sadık dostlar olarak nitelendirdiği hayvanların hakları ile hayvana kötü muamelenin engellenmesi konularında küçüğünden büyüğüne herkese çok önemli görevler düştüğünü söyledi. Başkan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Hayvanlarımız yeri gelir ailemizin bir üyesi olur, yeri gelir can dostumuz olur, hayat kurtarıcımız olur. Onlar bize hep sadıktır ve sevgi doludur. Bu yüzden çocuklar ve yetişkinler olarak hepimiz onlara iyi davranmalıyız. Onları sevmeliyiz. Çocuklarımız bizim umudumuz ve hayvanlara büyük bir sevgi beslediklerini görüyorum. Küçük yaşlarda bu sevgiyi miniklerimize aşılamalıyız.”

Çiğli Belediyesi olarak sokak hayvanları için önemli çalışmalar yürütüldüğünü, bunları anlatmak için bu tarz etkinlikler düzenlediklerini ve hayvanlar için sağlıklı koşullar yaratılmasının önemine vurgu yapan Başkan Hasan Arslan, “Geleceğimizi hayvanlarla paylaşıyoruz ve geleceğimizin yegane varlıkları çocuklarımıza hayvanları sevme, bakımlarını üstlenme, hayatı paylaşacakları ortak bir alan yaratma konusunda sorumlu olduğumuzu iyi bir dille anlatabilmeliyiz. İşte tam da bu sebeple çocuklarımızla bir araya geliyoruz” dedi. 

Eğlenceli geçen bilgilendirme toplantısının ardından çocuklarla birlikte barınaktaki hayvanları gezen Başkan Hasan Arslan yetkililerden hayvanlara ilişkin bilgi aldı. Günün sonunda anaokulu öğrencilerinin hepsine hediyeleri dağıtıldı, bol bol da fotoğraf çekildi.

Güncelleme Tarihi : 5 Ekim 2017 14:54:15

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.