+
YUKARI
Haberler / Çiğli’de Memur Toplu Sözleşmesi İmzalandı

Çiğli Belediyesi ve Tüm- Bel Sen 2 nolu şube arasında memurları sevindiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Çiğli Belediyesi ve Tüm- Bel Sen Sendikası 2 Nolu Şube arasında 232 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi memurların da katıldığı törenle imzalandı. Sözleşme Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Tüm-Bel Sen 2 Nolu Şube Başkanı Erdal Bozkurt tarafından imzalandı.

Toplu Sözleşme Çiğli Cumhuriyet Meydanı’nda memurların da katılımıyla davullu zurnalı törenle imzalandı. Sözleşme Başkan Hasan Arslan ile Tüm – Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt tarafından imzalanırken, imza törenine Tüm-Bel Sen Genel Sekreteri Yılmaz Yıldırımcı, sendikanın İzmir yöneticileri, işyeri temsilcileri, Disk Genel – İş Sendikası yöneticileri, meclis üyeleri ile memurlar katıldı.  Sözleşme, Çiğli Belediyesi’ndeki memurların aldığı sosyal denge tazminatı yüzde 20’lik artışla, 1860 lira olacak gerçekleşecek.

Başkan Arslan; “Daha iyi şartlar oluşturmak istiyoruz”

İmza töreninde konuşan Başkan Hasan Arslan, her zaman çalışanların haklarından yana olduklarını belirterek, mevcut koşullarda iyi bir sözleşme yapmaya çalıştıklarını söyledi.  Başkan Arslan, “Memurlarımızın geçimlerine yardımcı olmak üzere belediye bütçesi doğrultusunda iyi bir şeyler yapmaya çalıştık. Yapılan artışları memurlarımızın tüm çocukları ile sağlıkla harcamalarını temenni ediyoruz. İleriki yıllarda daha güzel şartlarda sözleşme imzalayacağımızı umuyorum. Sendikal mücadelenin birlik beraberlik içerisinde, dayanışmayla yürütülmesi gereken bir süreç olduğunu biliyoruz. Çalışanlarımızın elde ettiği kazanımlar bizi sevindirir. Örgütlü güç önemlidir. Toplu iş sözleşmemiz hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Genel Başkan Bozkurt

Tüm-Bel Sen Genel Başkanı Bozkurt, “Emek demokrasi mücadelesinde yaşanlar için birlik beraberlik çok önemli. Aldığımız ücretler yetersiz daha iyi koşullar lazım. İnsanca yaşamak için paranın yanında örgütlü olmamız lazım. Biz çalışanlara düşen görev işyerimize ve yöneticilerimize sahip çıkmaktır. Sendikalarımıza sahip çıkalım. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.