+
YUKARI
Haberler / Çiğli'de Engelli, Yaşlı ve Hastalar Sandığa Taşınacak

Çiğli Belediyesi, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Referandumunda engelli, yaşlı ve hastaların oy kullanabilmeleri için gereken önlemleri aldı. Çiğli Belediyesi’ne ait 4 araç referandum günü, engelli, hasta ve yaşlıların oy kullanacakları sandıklara ulaşımlarını sağlayacak.
Çiğli Belediyesi tarafından Çiğli’de yaşayan engelli vatandaşların oy günü sandıklara rahat ulaşımını sağlamak amacıyla belediyeye ait iki engelli aracı ile iki binek aracı olmak üzere dört araç görevlendirildi. Belediye araçları Pazar günü saat 08.00 ile 17.00 arasında engelli, hasta, yatalak ve yaşlı yurttaşları oy kullanacakları sandıklara taşıyacak. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar whatsapp hattı olan 0 538 011 47 47 ile 0 544 832 03 14 GSM numarasından araç taleplerini iletebilecekler. Çağrıyı alan belediye personeli engelli, hasta ve yaşlı yurttaşları evlerinden alıp oy kullanacağı sandıklara götürecek.
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, referandumda herkesin oy kullanmasını önemsediklerini belirterek, “Sandıklara ulaşmada sıkıntı yaşayan vatandaşlar için çözüm üretiyoruz. Çiğli Belediyesi olarak vatandaşımızın yanındayız ve başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere sandıklara ulaşmada sıkıntı yaşayan tüm vatandaşlarımızı sandıklara taşıyacağız. Oy kullanma işleminden sonra tekrar evlerine bırakacağız. Vatandaşlarımız whatsapp ve GSM hatlarından bize ulaşabilirler” diye konuştu.

 

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.