+
YUKARI
Haberler / Çiğli'de Ahmet Aslan Rüzgarı

Türk halk müziğinin özgün ismi Ahmet Aslan, Çiğli Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nda müzikseverlere muhteşem bir gece yaşattı.

Çiğli Belediyesi tarafından Çiğli Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı amfi tiyatrosunda düzenlenen gecede önce Balkan Müziğinin sevilen ismi Gamze Matracı sahne aldı. Ardından yerel sanatçılar Erencan Sönmez ile Baran Tuncel müzikseverlere en güzel türküleri seslendirdiler. Gecenin finalini ise yoğun ilgiyle karşılanan Ahmet Aslan yaptı. Mart ayında Çiğli’de verdiği konsere aşırı ilgi olması nedeniyle tekrar gelme sözü veren Ahmet Aslan’ı yine coşkulu bir kalabalık dinlemeye geldi. Verdiği müzik ziyafetiyle Çiğlilileri bir kez daha kendine hayran bırakan Ahmet Aslan, beğenilen türkü ve özgün müzik eserlerini seslendirdi. Konsere katılan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, eşi Ergül Arslan, meclis üyeleri, muhtarlar da müziğin ritmine bol bol eşlik ettiler. “Tanımadığım Ten”, “Geberiyorum”, “Düzgün Baba”, “Minnet Eylemem” ve “Susarak Özlüyorum” gibi sevilen eserleri seslendiren Ahmet Aslan, Anadolu’nun birçok yöresinden seslendirdiği türkülerle büyük alkış topladı.

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.