+
YUKARI
Haberler / Çiğli Sahilinde Büyük Temizlik

Çevre haftası nedeniyle çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Çiğli Belediyesi tarafından bu yıl da Çiğli Homa Dalyanı’nda temizlik kampanyası başlatıldı.
 Sasalı’da bulunan Homa Dalyanı kıyıları, başta Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan olmak üzere, meclis üyeleri, gönüllü gruplar ve vatandaşlardan oluşan 100 kişilik ekip tarafından pırıl pırıl yapıldı.

Bir kısmı Çiğli’de bulunan Gediz Deltası içinde kalan İzmir Kuş Cenneti ve Homa Dalyanı kıyılarında, Başkan Hasan Arslan öncülüğünde temizlik kampanyası başlatıldı. Çiğli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla yürütülen çalışmada, CHP Çiğli  ilçe başkanı, kadın ve gençlik kolları yönetimi, belediye meclis üyeleri ve gönüllü vatandaşlar yer aldı.

Kuş Cenneti’nde brifing
Çevre temizliği hareketinin başlangıç noktası İzmir Kuş Cenneti ziyaretçi merkezi oldu.  Çiğli Belediyesi personeli, gönüllü vatandaşlar ve ÇAK(Çiğli Belediyesi Arama Kurtarma) Birimi otobüslerle toplanma noktasına geldiler. Tüm gönüllüler önce Gediz Deltası hakkında brifing aldı. Ardından her biri bir kuş ismini alarak oluşturulan onar kişilik ekipler, temizlik yapmak üzere Homa Dalyanına geçtiler.
Yarışma yapıldı
Sahil boyunca çöp toplama seferberliğine girişen çevre gönüllüleri, çöpten arındırılmış bir sahil manzarası görmek için canla başla çöp topladı. Çiğli Belediyesi Arama Kurtarma Birimi dalgıçları denizin altına dalarak çöpleri çıkardılar. Etkinlik kapsamında gruplar arasında yarış yapıldı. En çok çöp toplayan gruba plaket ve hediyeler verildi. Açılan stantta günün anlam ve önemini belirten broşürler dağıtıldı. Katılanlar arasında çekiliş yapılarak bisiklet hediye edildi.
Bir kamyon çöp
Çiğli Belediyesi yelekleri giyen ve eldiven takan gönüllüler yaklaşık üç saat boyunca kıyıları karış karış temizlediler. Kıyıdan en çok plastik su şişeleri, poşetler, balıkçı ağları, araba lastikleri, metal ve plastik atıklar ile tahta parçaları toplandı. Gönüllü ekipler çöpleri toplarken hem eğlendiler, hem de doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirdikleri için mutluluklarını dile getirdiler.  Çevre gönüllülerince bu çalışmalar sonucunda bir kamyon çöp toplandı.
Başkan Arslan ve eşi Ergül Arslan da Çöp Topladı
Çevreye karşı duyarlılığın önemini her fırsatta dile getiren Başkan Hasan Arslan,  bu bilincin de ancak eğitimle mümkün olacağını söyledi. Başkan Hasan Arslan ile eşi Ergül Arslan da temizlik boyunca gönüllülerle birlikte kıyıdan çöp topladı. Bu yıl dördüncü kez kıyıları temizlediklerine dikkat çeken Başkan Arslan, “Çiğlimizi temiz tutmak için çabalıyoruz. Ayrıca Çiğli’de böylesine güzel alanlarımız var ve dikkatleri çekmek istiyoruz. Çevremizi temiz tutmalıyız. Kirliliğe karşı duyarsız kalmamamız gerekiyor. Doğa hepimizin ve hepimiz ona borçlu bir şekilde yaşıyoruz. Gelecek nesillere güzel ve temiz bir dünya bırakmak için çabalıyoruz " dedi.

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.