Mart ayı meclis toplantımız 02.03.2020 Pazartesi günü saat 18:00'da yapılacaktır. 

YUKARI
Haberler / Çibem'de Yeni Dönem İçin Zil Çaldı

Yüzlerce öğrencinin derslerine katkı sunularak öğrencilerin sınavlara hazırlandığı Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi ÇİBEM’de, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına başlandı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü başarı oranını daha da yükselteceklerini söyledi.

Kapasitesi artırılarak bin 400 öğrenciye eğitim verilen ÇİBEM’de ilk olarak önümüzdeki dönemde üniversite sınavlarına girecek olan 12. sınıflar için hızlandırılmış üniversite hazırlık kurslarına başlandı. Ardından 8. sınıflar için Liselere Giriş Sınavı Hazırlık kursu başladı. Eğitimler bu yıl Çiğli Belediyesi eski binasında ve Harmandalı Semt Merkezi olmak üzere iki farklı noktada toplam 65 sınıfta devam ediyor.

Başarı Oranı Artacak

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, bu yıl üniversite kazandırma başarı oranı %84,6 olan ÇİBEM'in yeni yılda bu başarının üzerine çıkma hedefinin olduğunu belirtti. Başkan Gümrükçü, “Liselere giriş sınavındaki başarı yüzdesi ise %90. ÇİBEM’de ara sınıflarla birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere desteğimizi artırarak devam ettireceğiz. Ayrıca bu yıl üniversite sınavını kazanamayan öğrencilerimiz de kurslarımıza devam edebiliyor” dedi.

Cumhuriyetin Temeli Eğitim

Ayrıca Uğur Mumcu Mahallesi’nde de eğitim merkezinin bir şubesinin açılacağını ve belediye imkanları ölçüsünde eğitimi doğrudan mahallede öğrencilerin ayağına götüreceklerini belirten Gümrükçü;  "Cumhuriyetin temeli eğitimdir ve geleceğimiz eğitimle yükselecektir. Çiğli Belediyesi olarak imkanlarımızı zorlayarak 7'den 70'e yurttaşlarımıza eğitim desteği sunacağız. Ailelerin üzerindeki eğitimin mali yükünü elimizden geldiğince azaltmaya çalışacağız" dedi.


Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr
ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2019 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır. | Çiğli Belediyesi Webmail