+
YUKARI
Haberler / Belediyenin İlk Yardım Ekibi Göreve Hazır

Çiğli Belediyesi tarafından belediye personeli içinde oluşturulan ilk yardım ekibi eğitimlerini tamamladı.

 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan memur personel acil durumlarda ilk yardımı yapabilmek için gerekli olan eğitimi aldı. Uzmanlar tarafından verilen ve iki gün süren eğitimden 21 memur yararlandı. Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlayan memurlar 112’nin açacağı sınavı geçmelerinin ardından Çiğli Belediyesi’nin ilk yardım ekibi olarak görevlendirilecekler.  İlk yardım ekibi acil durumlarda ilk müdahaleyi yapabilecek.  Çiğli Belediyesi tarafından oluşturulan ilk yardım ekibinin ardından yangın, arama kurtarma ve koruma ekiplerinin de oluşturulması için hazırlıklara başlandı.

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, acil durumlarda yapılacak ilk yardımın öneminin farkında olduklarını belirterek, kurum olarak böylesine önemli bir çalışma içine girdiklerini söyledi.  Yasa gereği belediye personelinin yüzde onunun bu eğitimi alması gerektiğinin altını çizen Başkan Arslan, “Belediyemizde görev yapan memurlar içinde durumu uygun olanlardan ilk yardım ekibi oluşturduk.  Teorik ve uygulamalı eğitimlerini tamamladılar. Sağlık Bakanlığının sınavını geçmelerinin ardından görevleri de başlayacak.  Umarım böyle durumlarla karşılaşmayız, ancak karşılaştığımızda ekibimizin hazır olduğunu bilmek güzel bir şey” dedi.

Güncelleme Tarihi : 3 Ocak 2018 12:00:12

Haberler
Arşiv

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.