+
YUKARI
Haberler / Başkan Hasan Arslan Yerel Yönetimler Dersini Anlattı

Çiğli’de faaliyet gösteren İzmir Türk Koleji 4. Sınıf öğrencileri sosyal bilimler dersi yerel yönetimler konusunu uygulamalı olarak Çiğli Belediyesi’nde öğrendiler. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan minik öğrencilere belediyeciliği anlattı.

Ataşehir Mahallesinde bulunan İzmir Türk Kolejinin öğrencileri yerel yönetimler konusunu öğrenmek için Çiğli Belediyesini ziyaret ettiler. Okul Müdürü Arzu Eygi ve öğretmenler Çiçek Uzunkavak Aksey, Nihal Mert ve Sibel Akuygur ile birlikte okula gelen 37 öğrenci önce belediye birimlerini gezdiler. Başkan yardımcıları  ve müdürlükleri gezerek bilgi alan öğrenciler daha sonra belediye meclis salonunda Başkan Hasan Arslan’ı dinlediler. Önce belediye çalışmalarının anlatıldığı slayt gösterisini izleyen minikler daha sonra belediye hizmetlerini Başkan Hasan Arslan’dan dinlediler. Öğrencilerin yoğun sorularına cevap veren Başkan Arslan, ana hizmet başlıkları altında bugüne kadar gerçekleştirilen hizmet ve projeleri, gelecekte yapılması planlanan projeleri detaylı anlattı.

“Birçok Projeyi Hayata Geçirdik”

Çiğli Belediyesi olarak farklı hizmet alanlarında çalıştıklarını ve bu çalışmaları başkan yardımcıları ve müdürleri vasıtasıyla daha rahat yönettiğini anlatan Başkan Arslan, “Çocuklar, yaşlılar, kadınlar, engelliler, muhtaçlar ve iş arayanlar için birçok hizmet ve projeyi hayata geçirdik. Bir belediye başkanı, ilçesinde yaşayan her vatandaş için iyi ve yararlı işler yapmak ister. Ben de her belediye başkanı gibi ekibimle beraber Çiğli için durmadan, yılmadan çalışıyorum. ÇİBEM projesiyle öğrencilerimize ders imkanı sağlıyoruz. Kültür sanat alanında kurslar düzenliyoruz, spor kulüplerini destekliyoruz. Yaşlımızın, engellimizin, maddi yetersizlik yaşayan vatandaşımızın yanındayız. İş bulamayan Çiğlili vatandaşlarımız için, fabrika ve şirketlerle iş birliğine gidiyoruz, iş bulmalarına aracılık ediyoruz. Yani kısacası sosyal belediyecilik alanında birçok hizmet ve projeyi bir arada yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz” dedi.

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2017 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.