YUKARI
Haberler / AIESEC’li Öğrenciler İngilizce Öğretiyor

Dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olan AIESEC programı kapsamında 6 farklı ülkeden Çiğli’ye gelen 15 üniversite öğrencisi, Çiğli Belediyesi’nin farklı birimlerinde gerçekleştirilen projelerde gönüllü olarak çalışmaya başladı.

Çiğli Belediyesi ve üniversite öğrencileri ve mezunlar için sosyal sorumluluk ve profesyonel staj imkanları sunan AIESEC aracılığıyla Çiğli’ye yurtdışından 15 gönüllü öğrenci geldi. Almanya, Romanya, Cezayir, Mısır, Macaristan ve Hindistan’dan gelen ve 6 hafta boyunca Çiğli’de yaşayacak olan üniversite öğrencileri Çiğli Belediyesi’nin farklı birimlerinde yürütülen çalışmalarında görev aldılar. Gönüllü ailelerin yanında kalan üniversite öğrencileri, Çiğli Belediyesi’nin üç farklı biriminde İngilizce eğitimleri ile ilgili çalışmaları yürütüyorlar. 

Öğrencilere İngilizce eğitimi


AIESEC’li öğrencilerin bir kısmı belediyenin Harmandalı okul öğrenci eğitim merkezinde görevlendirildi. Yabancı öğrenciler, 3 – 6 yaş grubundaki miniklere oyunlarla İngilizce eğitimi vermeye başladı. Öğrencilerin bir bölümü de ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim desteğinin verildiği ÇİBEM’de İngilizce derslerine girmeye başladı. Diğer bölümü de İngilizce konuşmasını geliştirmek isteyen her yaştan vatandaşla, Belediye Konuşma Kulübü’nde sohbet edecek. Vatandaşlar böylece İngilizce pratik seviyelerini yükseltmiş olacak.

Karşılıklı ziyaretler devam edecek


Toplumlar arası kültürel kaynaşmanın sağlanması açısından karşılıklı öğrenci ziyaretlerinin önemli olduğuna değinen Başkan Utku Gümrükçü, “AIESEC programıyla kentimize gelen öğrenci arkadaşlarımızı Çiğlililer ile birlikte en iyi şekilde ağırlıyoruz. Kentimizi ve kültürümüzü tüm boyutlarıyla öğretmeye çalışıyoruz. Gönüllülük esasıyla ilçemize gelen arkadaşlarımız, burada bulunacakları süre içerisinde düzenleyeceğimiz projelerde öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza İngilizce kursları verecek. İlerleyen süreçte de farklı ülkelerden öğrencileri misafir etmeye devam edeceğiz” dedi.
 


4 Ekim 2019 12:46:17

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr
ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2019 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır. | Çiğli Belediyesi Webmail