+
YUKARI
BAŞKAN / Başkan

1956 yılında Elazığ’da devlet memuru bir ailenin beş çocuğundan ikincisi olarak dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Elazığ’da tamamladım.

Üniversite tahsilime 1974 yılında Elazığ Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde başladım. Dönemin siyasi ve toplumsal konjonktüründen dolayı öğrenim hakkımın engellenmesi sebebiyle 1977 yılında Konya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’ne nakil yaptırdım.

1979 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum. Aynı yıl T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu sınavı kazanarak T.C. Karayolları Van 11. Bölge Müdürlüğü’nde inşaat mühendisi olarak çalışmaya başladım.

İki yıl Van’da görev yaptıktan sonra 1981 yılında İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne tayin oldum. Aynı yıl içerisinde evlilik yaparak Çiğli’de ikamet etmeye başladım. 1988 yılına kadar İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nün değişik birimlerinde inşaat mühendisi olarak çalıştım.

Yol, altyapı, köprü inşaatı projelerinde görev alarak şehircilik ve çevre düzenlemeleri konularında yöneticilik düzeyinde tecrübeler edindim. 1988 yılında İzmir T.C. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nden istifa ettim. Aynı yıl içerisinde Çiğli’de mimarlık ve mühendislik bürosu açtım. Kentsel yapılanmalarla ilgili alanlarda proje mühendisi olarak çalışmaya başladım. 1993 yılında merkezi Çiğli’de olan Arslan Mimarlık Müh. İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti.'ni kurdum. Çeşitli faaliyet alanlarında çalışmalarımı şirketim aracılığıyla sürdürdüm.

Siyasi yaşamıma öğrencilik yıllarımda CHP Gençlik Kolları’nda faaliyetlerde bulunarak başladım. Memuriyet yıllarımda CHP, Halkçı Parti ve Sodep’le siyasi temaslarda bulundum. 1988 yılında Sosyaldemokrat Halkçı Parti’ye üye oldum ve aktif siyasi yaşantıma başladım.

1991 yılında SHP’den milletvekilliği aday adaylığı, 1992 ve 1994 yıllarında da Çiğli Belediye Başkanlığı için SHP’den aday adaylık çalışmalarında bulundum. SHP ve CHP’nin birleşme kararıyla birlikte laik ve demokratik cumhuriyetimizin kurucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyesi olarak çalışmalarıma devam ettim. Çiğli kongre delegeliği ve İzmir il delegeliği görevlerinde partime ve milletime hizmet verdim. 2004 yılında CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yaparak bu süreçte aktif çalışmalarda bulundum.

2007 yılında CHP Çiğli İlçe Sekreterliği ve Çiğli ilçesi İzmir il delegeliği görevlerinde bulundum. 2014 yılında CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yaparak gereken çalışmaları yaptım. Partimizin tercihi ve halkımızın desteği ile 30 Mart 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı seçildim. 2015 yılında yapılan ilçe kongresinde il delegesi, İzmir İl Kongresi’nde ise Kurultay Delegesi görevlerine seçildim.

Evli ve iki çocuk babası olarak sürdürdüğüm yaşantımın geri kalanında, Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkarak gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakabilmek idealiyle mücadele etmeye devam edeceğim. 

 

 

Başkan'ı takip edin

Başkan Hasan Arslan'ı Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilir, mesajınızı iletebilirsiniz.

 


 

 

 
 
Başkan

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2016 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.